Ostatní

Jan Rosák si koncem roku 2010 pozval do svého rozhlasového pořadu Tandem herečku Jitku Foltýnovou. Co na sebe mimo jiné prozradila a co ji na tvorbě Jana Kameníčka zaujalo?

Přepis:

[…]

Jan ROSÁK, moderátor
Kromě toho taky hrajete, a to je přímo záležitost, která se týká vás hodně tedy osobně, monodrama Hrobnice. Kdo to napsal?

Jitka FOLTÝNOVÁ, herečka
Je to na motivy pana Jana Kameníčka. – Pan Jan Kameníček … oni ho přirovnávají k Franzi Kafkovi … – A já jsem náhodou na něj narazila; ten jeho kus se původně jmenuje Hrobník. A mě to tak zaujalo, to téma, protože já miluju hřbitovy, strašně ráda chodím na hřbitovy. Já tam hrozně ráda odpočívám. A tak jsem šla za paní režisérkou Hankou Ižofovou a poprosila jsem ji, jestli bysme to nemohli přepsat na ženskou, že by to ještě mohlo hodit něco jinýho, což hodilo.

Tak z toho vzniklo to představení Hrobnice. A my jsme právě s Hankou uvažovali, jestli pana Kameníčka máme pozvat, nebo ne, jestli nám nebude láteřit. A tak jsme ho teda nepozvali, nicméně jsem hrála už asi 10. představení týhle Hrobnice a přišla po představení za mnou paní uvaděčka s programem. A tak jsem chtěla zavtipkovat jako, že už jsem to viděla, nebo něco, jo, a ona říkala: Jen si to přečtěte, Jitko. Otevřu ten program a tam bylo napsáno: „Teda, jste dobrá. Váš Jan Kameníček.“

Jan ROSÁK, moderátor
On byl na představení a …

Jitka FOLTÝNOVÁ, herečka
On ! – Ano.

Jan ROSÁK, moderátor
… a nepřihlásil se osobně?

Jitka FOLTÝNOVÁ, herečka
A nepřihlásil se 

Jan ROSÁK, moderátor
A co, od té doby jste se setkali? Komunikovali jste spolu?

Jitka FOLTÝNOVÁ, herečka
Ne, já jsem hned vyběhla ven, chtěla jsem s ním mluvit, ale on mezitím zmizel.

Jan ROSÁK, moderátor
Tak třeba nás teď slyší, ano, a třeba se ještě přijde podívat a přihlásí se, abyste si mohli o tom popovídat.

Jitka FOLTÝNOVÁ, herečka
Ano. 

[…]

 

Zdroj: www.rozhlas.cz/strednicechy/tandem/_zprava/822874

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *